Czas zadumy nad NASZYM DZIŚ… (Maria Magdalena Damaszk)

Planeta Ziemia śmiertelnie choruje. Nikt nie oceni jak długo pozwoli na naszą rabunkową działalność. Jak długo będziemy mogli „uprawiać” swoje konsumpcyjne nawyki. Nikt nie zliczy ile jeszcze kataklizmów wytrzyma. Ziemia nie nadąża z odtwarzaniem swych zasobów. Jeśli się nic nie zmieni to dla utrzymania życia będziemy potrzebowali dwu planet lub ….

Świat nie znalazłby się w obecnym położeniu, gdyby wykorzystywane było doświadczenie wielu pokoleń. Wszyscy od niepamiętnych lat wykorzystywali swoją wiedzę i widzieli wypływającą z niej słuszność. Niewątpliwie coś zostało przeoczone. Pewno to, co umknęło, zostało uznane za błędne lub niepotrzebne. Postęp ludzkości od około 400 lat ukierunkował się w stronę racjonalizmu. Skupiono się na rozwijaniu nauk i działań związanych z podejściem materialistycznym …. Wszystko to spowodowało wiele zmian w nas, wokół nas, w naszych społecznościach i obieranych celach. Zmieniło się nasze postrzeganie świata. Dziś liczą się inne wartości …. te bardziej wymierne. I tak już było na TEJ ZIEMI. Historia o tym mówi.

Ignorowanie doświadczenia prowadzi do tego, że ono ciągle się powtarza. Wciąż od nowa.

I czy nam się podoba, czy też nie, ciągle będziemy „przerabiać” te same „lekcje” aż się nauczymy ….. Kiedy to nastąpi ? Nie wiem. Jednak wiem, że każdy musi o tym sam zdecydować. Każdy z nas ma wpływ na to, jaki pozostawi po sobie ślad ekologiczny. To od każdego z nas, każdego z osobna zależy: co i jak jemy, jak mieszkamy, jak podróżujemy. Jaką wagę przywiązujemy do otaczającej nas przyrody?

Niezliczone już ilości konferencji, seminariów, spotkań POWIEDZIAŁY wiele. Ukazały wiele mądrości i możliwości. Mało jednak z tego wynikło. Słowo jest najbardziej zawodnym posłańcem PRAWDY. Samo w sobie jest ulotne i choć zapisane na kartach sprawozdań, wniosków do odnośnych władz, aplikacji o fundusze – samo z siebie niczego nie dokonuje.

Wysoki urzędnik, który na Konferencji zabiera głos w sprawie i wydaje się, iż popiera, że chce wdrażać, że to słuszne … za chwilę „na swoim urzędzie” w słowie zawartym we wniosku o wdrożenie go w życie nie widzi żadnej „innowacji”. I tak przepada wniosek za wnioskiem.

Ignorowanie doświadczenia prowadzi do tego, że ono ciągle się powtarza. Wciąż od nowa.

Życie to proces odkrywania, a nade wszystko, tworzenia. W tym tkwi najgłębszy jego sekret.

Wszystko możemy tworzyć od nowa. Możemy pożytkować wiedzę i przyjmować wszelkie doznane doświadczenia. Wpływać na jakość naszego życia. Wszystko w związku z tym zmieniać. Iść dalej, wyżej bez potrzeby przepychania się, bez strachu.

Tylko czy chcemy.
Ignorowanie doświadczenia prowadzi do tego, że ono ciągle się powtarza. Wciąż od nowa. Ci co są „dobrzy w zarządzaniu” wybrani zostaną i bez tego.

ŚWIADOMOŚĆ – każdy ją ma i albo korzysta z niej i działa konstruktywnie lub tłumi, nie dopuszczając do siebie, bo… woli żyć „wygodnie”, konsumować co tylko się da, bez jakiegokolwiek wysiłku, poczucia się odpowiedzialnym za swoje lenistwo: „nie podniosę śmiecia na ulicy – to nie mój, segregacja śmieci, gdzie to trzymać, zakłóca mi wystrój w kuchni, po moim psie sprzątnie ktoś inny – od czego są służby miejskie? oszczędzać energię? to tylko grosze…”

Zazwyczaj wszelkie media przemawiają bardziej ze względu na ilość przekazywanych bodźców na mózg niż suchy tekst. Warto – moim zdaniem zastanowić się co wybierasz ?

dlaczego chwila obecna jest Darem ?

BO TYLKO TERAZ ! możesz podjąć decyzję o tym, że zrobisz coś inaczej. Nie w przeszłości, bo już jej nie ma, nie w przyszłości, bo jeszcze nie nadeszła. TERAZ ! Teraz możesz zaakceptować sytuację w jakiej się znalazłeś, Teraz możesz podjąć kroki na drodze jej zmiany. I tylko Teraz możesz zakasać rękawy i wziąć się do pracy nad sobą. Oczywiście „siedzenie” głową w przeszłości jest bardzo wygodne, ale… co Ci to da skoro skutki tego i tak poniesiesz Ty. Ha ?

Sukces pewny, gdy poświęcimy swoją uwagę na to, co i jak robimy.

Poświęcimy swoją uwagę na działanie, a nie gadanie, kłótnie, targi.

Gdy pozostawimy samym sobie tych, którzy uważają, że muszą „walczyć” o elektorat, o swoje „stołki”, chcący podporządkować sobie innych, usiłujący uzyskać dla siebie jak najwięcej…. .

Przesłanie Majów

„Nasz prawdziwy dom jest w czasie teraźniejszym. Żyć w danym momencie to cud.
Nie jest cudem chodzenie po wodzie. Cudem jest chodzenie po zielonej ziemi tutaj i teraz, docenianie pokoju i piękna dostępnego w tej chwili.
Luty 2022

O admin

Dziennikarz, autor m.in. audycji muzycznych, emeryt, o szerokich zainteresowaniach i umiejętnościach...
Ten wpis został opublikowany w kategorii GOŚCINNIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.