ZWIĄZEK ŚWIADOMOŚCI ZE ZDROWIEM (Maria Magdalena Damaszk)

Moje lepsze rozumienie systemu czakr rozwinęło się dzięki pozwoleniu sobie na „dopuszczenie” mojego „głosu wewnętrznego”, mojej intuicji oraz praktykowaniu psychosomatycznego diagnozowania. Zrozumiałam, że gdy pozwolimy sobie na głębokie rozumienie związku naszej psyche z ciałem, odzyskamy i zachowamy pełne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Poznanie samych siebie, bycie ze sobą szczerym, wybaczenie sobie i innym, zawsze prowadzi do zdrowia. Jeżeli zrozumiemy, że osobista moc zależy od naszych myśli i postaw jesteśmy zdrowi, jesteśmy wolni.

Ludzie często opowiadają o tym, jak zmieniali swoje życie, aby dać uczuciom możliwość twórczego w nim uczestniczenia. Pokazują tym samym drogę do własnej świadomości, która dotyczy zarówno serca, jak i umysłu.
Czymś naturalnym jest, że w momencie usłyszenia diagnozy nieustannie myślimy o chorobie.

Nasi bliscy także wchodzą w energię pełną obaw i lęków, choć głosem wyrażają wspierające nas formuły.

Jak one mają zadziałać skoro postawa zewnętrzna – mówienie „wszystko będzie dobrze” jest niezgodna z ich postawą wewnętrzną. Czy mogą na nas oddziaływać pozytywnie, skoro mają w sobie negatywne energie związane z ich obawą o nas i o to, co w związku z tym.

Warto dostrzec, że tylko osoba, której dotyczy problem może z tym „coś” zrobić.
Tylko ona może sobie mówić „wszystko będzie dobrze”, nawet wtedy, gdy ma jeszcze inne postrzeganie tego, co się dzieje.
Ma jednak sama w sobie prawo do „ruszenia” ze zmianą nastawienia do tego.
To bowiem jest tym początkiem, który pozwala, że zmienia swoje dawne przeświadczenia zgromadzone w związku z tym, co wcześniej na dany temat słyszała, czytała, widziała….
Jeśli osoba ta przestanie koncentrować się na tym, a skoncentruje się na napięciach, które zaburzają jej energię jest w stanie podjąć decyzję, co chce z tym zrobić.

Pewno przyszedł dla Ciebie czas na pozwolenie sobie na to, by przyjrzeć się swojej sytuacji, swoim uczuciom i temu, jaki mają wpływ na Twoją własną psychikę, na cały stan emocjonalny, właśnie w tym momencie, na określonym etapie Twego rozwoju.
Pozwoliłaś sobie zobaczyć, poczuć siebie samą, swą własną głębią, jak te uczucia paraliżują, blokują myślenie, jak wpływają na chaotyczne działania, na gubienie się w swych myślach, podejmowanych decyzjach, jak „koślawią” Twoje wybory.

Nabrałaś gotowości na zmiany ?
Postanowiłaś, że codziennie będziesz odkrywała w swoim życiu coś cennego ?
Odcinasz się od przeszłości ?
Porzucasz opinie, oczekiwania innych. Postanowiłaś skończyć z obarczaniem siebie winą za to, że się urodziłaś w takiej, a nie innej rodzinie ?
Postanowiłaś oddalić wszelkie uczucia związane z tym, że „rozczarowałaś rodzinkę”. Także te, które wypływały z Twojej niezgody na jej zachowania ?
CZY JUŻ TAK ZDECYDOWAŁAŚ ?
Oczyszczenie bardziej lub mniej uświadamianej urazy zaczęło dawać rezultaty.

Choć wcześniej stworzyłaś warunki sprzyjające symptomowi, udowodniłaś, że zdrowy duch może zapanować nad chorym miejscem w ciele. Nie ma inaczej. Inna kolejność tu w grę „nie wchodzi”.

Już wielokrotnie obserwowałam u innych moich pacjentów, którzy uznali, że uzdrowienie jest kwestią świadomości swojej pełni i nie ma nic wspólnego ze świadomością choroby. Poszli tą drogą i idą nią – każdy na swój sposób, w swoim własnym tempie.

Powrót do zdrowia to właśnie kwestia „dopuszczenia do głosu” własnych sił życiowych, które do tej pory jeszcze nie były w pełni wykorzystane.
U innych.
U Ciebie ???!!!!!
Sama teraz rozumiesz, że to energia emocjonalna jest motorem dla ludzkiego ciała i ducha.
Nasze serca stworzone są do tego, aby wyrażać piękno i współczucie, aby wybaczać i kochać. Postępowanie innego rodzaju jest sprzeczne z naturą duszy.
Każde wyzwanie życiowe jest lekcją miłości.
To w jaki sposób odpowiadamy na to wyzwanie jest zapisywane w naszych komórkach.
Można więc powiedzieć, że nasze zdrowie jest konsekwencją NASZYCH WŁASNYCH decyzji życiowych. Nasza biografia to nasza własna biologia.
A nasze laboratorium jest naj…doskonalsze …
Jesteśmy Boskim Dziełem.

O admin

Dziennikarz, autor m.in. audycji muzycznych, emeryt, o szerokich zainteresowaniach i umiejętnościach...
Ten wpis został opublikowany w kategorii GOŚCINNIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.